Ulusal Süt Zirvesi Daveti

15 - 18 Kasım 2018 tarihlerinde, geleneksel hale gelen Ulusal Süt Zirvesi’nin 6.si, Antalya Adalya Elite Lara Hotels’de düzenlenecektir. Zirvenin amacı; Türk Büyükbaş ve Küçükbaş Süt ve Büyükbaş Hayvancılık Sektörünün gelişmesi ve verimliliğinin arttırılması, Dünya Sütçülük Federasyonun ortaya koyduğu gibi Sütün ve Büyükbaş Hayvancılık sürdürülebilir üretimi için, gerekli olan bilgi ve teknolojinin üretici ve sektör profesyonelleri ile buluşmasını sağlamaktır. Bilimi, teknolojiyi kullanarak, paylaşarak daha çok öğrenerek üretmemiz ve globalleşen dünyada yerimizi sağlamlaştırmamız gerekiyor. Bu manada Ulusal Süt ve Büyükbaş Hayvancılık Zirvesi,  Sektörlerinin önemli bir vizyonunu yansıtıyor  bilgi, fikir ve teknoloji paylaşımı açısından önemli fırsatlar yaratacak nitelikte bir kongreyi başarabilmek adına hazırlıklarımızı sürdürüyoruz.

  1. Ulusal Süt Zirvesi’nde ana tema “SÜT ÜRETİCİSİNİN DEĞERİ” ve  “BESİCİNİN KADERİ” ana temaları ile yapılacak olup, 2 gün boyunca;
  2. Süt ve Büyükbaş Hayvancılık Üretimi
  3. Süt ve Büyükbaş Hayvancılık Üreticileri ve Sanayici İlişkileri,
  4. C. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın rolü önemi

Ana başlıkları ile sektörün sorun  ve çözüm önerileri konuşulacak. Geçtiğimiz senelerde Süt Sektörünün tüm paydaşları ile birlikte düzenlenen Süt Zirve’ lerinde Süt İşletmeciliği yapan firmaların temsilcileri, bu firmalara tedarik sağlayan firmaların temsilcileri, T.C. Tarım ve Orman Bakanlığımızın üst düzey temsilcileri, Ulusal Süt Konseyinin temsilcileri ve üyeleri, Birlik, Dernek ve Kooperatif Başkanları, Uluslararası Sütçülük Federasyonunun Dönem Başkanı, Akademisyenler, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Önder Çiftçiler, Hayvan Yetiştiricileri, Veteriner Hekimler, Ziraat Mühendisleri, Zooteknistler, Hayvancılık Sektörü Girişimcileri, Gıda Mühendislerinden oluşan geniş katılımcı kitleleri ziyaret etmişlerdir.

  • 2012 Ulusal Süt Zirvesi; 747 konaklamalı ziyaretçiyi,
  • 2013 Ulusal Süt Zirvesi; 957 konaklamalı ve 1.507 konaklamasız ziyaretçiyi,
  • 2015 Ulusal Süt Zirvesi ise 1.805 konaklamalı, 3.520 konaklamasız ziyaretçiyi ağırlamıştır. Sütün, Et ve Süt Kurumu tarafından alınarak süt tozu haline getirilmesi kararı ile süt üreticilerinin ürettiği sütün değerinde pazarlanması konusunda karar çıkmıştır. Bu karar neticesinde Et ve Süt Kurumu piyasa da dengelerin korunmasında önemli bir aktör haline gelmiştir..
  • 2016 Ulusal Süt Zirvesi; 1.850 konaklamalı, 3.640 konaklamasız ziyaretçi ağırlanmıştır.
  • 2017 Ulusal Süt Zirvesi; 1.850 konaklamalı ziyaretçi ağırlanmıştır.

2015 yılında alınan karar ile sütün değerlendirilmesi konusundan sonra 2016 yılında,  Et ve Süt Kurumu tarafından, sütün kremasını da alması kararı çıkmıştır…

Türkiye’nin Süt ve Büyükbaş Hayvancılık üreticilerinin tek organizasyonu 15 - 18 Kasım 2018 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek olan Sektörün tüm paydaşlarının bir arada olacağı, 6. ULUSAL SÜT ZİRVESİ’ ne değerli görüş ve önerilerinizle katkıda bulunmak üzere sizleri davet etmekten ve ağırlamaktan onur duyarız.

En Derin Saygılarımızla

Ulusal Süt Zirvesi Yürütme Kurulu Adına;

GL Platform Fuarcılık